Ku pokrzepieniu serc.

The Dark Kinght Rises to bardzo dobry film. Jeżeli Batman to właśnie Burton i Nbatman_MichaelKeatonolan, te środkowe były jakieś kolorowe i z dupy. Prawdziwy mroczny rycerz, prawdziwy poszukujący sprawiedliwości, prawdziwy człowiek w masce to właśnie Batman Nolana i Burtona. Tutaj widzimy, że pasuje do tej roli Christian Bale. Tak jak i pasował Michael Keaton. Chyba batman_Christianbalenikt z nas nie pamięta Batmana w wykonaniu Vala Kilmera, a już na pewno nie w wykonaniu Georga Clooneya, bo Batman to człowiek napiętnowany przeszłością, a Clooney jest głównie napiętnowany tym, że grał doktora Kindleya (chociaż w Amerykanin miał dobrą rolę).

W The Dark Knight Rises jest jeden błąd. Ciężko mi go nazwać, bo to się czuje. Otóż w ¾ filmu gdy Bane przejmuje miasto to przestaje się czuć, co motywuje tych złych ludzi do takiego zachowania. A jak przestaje się czuć motywację bohaterów to przestaje się czuć akcję. Miałem wrażenie, że Nolan doszedł do punktu zero i jedynym dla niego ratunkiem było trzymanie się archetypów komiksowych: Zło ginie, dobro zwycięża, a wtedy pomyślałem, że już wiem jak się skończy film. Ale jednak obejrzałem film do końca i jeszcze jeden zwrot akcji mnie ujął.

Bo właśnie w tym filmie jest dużo zwrotów akcji, niespodziewanych. Świetna Rola Anne Hatheway. Świetna miłość między Kobietą Kotem a Batmanem, końcowy pocałunek jest jednym z najlepszych pocałunków kinowych, jakie widziałem.

Christopher Nolan tak opisuje swojego Batmana: Batman to osoba, która potrafi risepozbyć się całego swojego majątku i przyjemności życia żeby poszukiwać sprawiedliwości, to osoba, która potrafi wziąć winę za wstydliwe rzeczy, których nie zrobiła. I wreszcie osoba, która poświęca swoje życie, swoją tożsamość dla dobra innych. Batman Nolana jest najbardziej mroczny, spójny i efektowny, napakowany elektroniką i gadżetami.

I wreszcie tytuł Mroczny Rycerz Powstaje – jest to świetny film o tym jak w człowieku wraca siła i nadzieja. Film ku pokrzepieniu serc.

zdj. Warner Bros

The Dark Knight Rises „Mroczy Rycerz Powstaje”
Produkcja: USA Wielka Brytania 2012
Reżyseria: Christopher Nolan
Scenariusz: Jonathan Nolan, Christopher Nolan
Muzyka: Hans Zimmer
Występują: Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Anne Hathway
Ocena: 9/10

3 myśli w temacie “Ku pokrzepieniu serc.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s