A friend in need is a friend indeed

Czas Zemsty „Dead Man Down” jest filmem ze średniej półki. Zaciekawił mnie trailer i osoba reżysera – Niels Arden Oplev, który wcześniej zrobił adaptację trylogii Millenium Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet.

czas_zemsty_noomi_rapace_oryginal_2013
Beatrice Noomi Rapace
Czas Zemsty Original Film 2013

Szantaż

Lubię myśleć, że nie ulegam. Dlatego gdy na początku filmu główny bohater Victor Colin Farell ulega szantażowi to stwierdziłem, że coś z filmem jest nie tak, albo z głównym bohaterem. Gdy akcja się rozwija okazuje się, że ważną rolę odgrywa tutaj osoba szantażująca – Beatrice, grana przez Noomi Rapace.

Aktorzy

Kolejna rzecz, która mnie przyciągnęła to aktorzy grający główne role. Victora, Węgra, mszczącego się za śmierć swojej rodziny gra Colin Farell. Alphonse Hoyta, szefa bandy, gra Terrence Howard (którego bardzo polubiłem po filmie The Brave One z Judy Foster). Kobietę szantażystkę gra Noomi Rapace, która grała główną rolę Lisbeth Salander w szwedzkiej wersji Millenium.

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

czas_zemsty_farell_rapace_oryginal_2013
Victor Colin Farell i Beatrice Noomi Rapace
Czas Zemsty Original Film 2013

Friend in need is a friend indeed Placebo leciało mi w główie w czasie oglądania filmu, natomiast nie wiem czy na wieczór friend with weed nie byłby lepszy. Victor jest mścicielem i w czasie wykonywania swojej zemsty napotyka Beatrice, pytanie jak to wpłynie na jego plan?

Film nie zachwyca, ma podobny klimat do Millenium, widać reżyser poszedł za ciosem. I rada dla Farellskiego, który gra ostatnio w podobnych małych mrocznych filmach, powinien poczekać na coś większego zanim go zaszufladkują.

.

czas_zemsty_plakatCzas Zemsty Dead Man Down
USA 2013 Original Film
Reżyseria: Niels Arden Oplev
Muzyka: Jacob Groth
Obsada: Colin Farrell, Noomi Rapace, Terrence Howard
Ocena: 6,5/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s