Nie taki piękny jak go malują.

Grand Budapest Hotel (2014) jest arcydziełem obrazowym, wspieranym na kolumnach znanego reżysera i znanych aktorów, natomiast sam film nie ujmuje fabułą i jest nudny.

Brąz i fiolet.

Tony Revolori Grand Budapest Hotel Czekolada Cadberry
Brązowa karnacja boya w fioletowym mundurze przywiodła mi na myśl czekoladę Cadberry.
Tony Revolori – Grand Budapest Hotel 2014

Pierwszy raz z filmem zetknąłem się na Bloomberg tv. Chwalili go i pokazywali scenę jak boy hotelowy przynosi gazetę głównemu bohaterowi Gustawowi (Ralph Finnes). Zwróciłem uwagę na kolory, brązowa karnacja boya w fioletowym mundurze przywiodła mi na myśl czekoladę Cadberry. Smaczne pomyślałem.

Jakość HD

Harvey Keitel The Grand Budapest Hotel (2014)
Na filmie zaśmiałem sie raz, gdy Ralph Fiennes pochwalił Mr Pinkiego (Harvey Keitel) za sporządzenie planu ucieczki z więzienia.
Harvey KeitelThe Grand Budapest Hotel – 2014 – Fox Searchlight Pictures.

Więc postanowiłem obejrzeć film w najlepszej jakości HD, i faktycznie obrazy bardzo ładne. Ale historia nudna. Zasnąłem. Natomiast następnego dnia obejrzałem do końca. To jest komedia i jest kręcona w stylu sennym, surrealistycznym. Na przykład pokój nad recepcją z małym okienkiem, niczym łódź podwodna, albo wąskie pokoje, jak z obrazów Salvadora Dalliego. Więc zasnąłem. A zaśmiałem sie raz, gdy Gustaw (Ralph Fiennes) pochwalił Mr Pinkiego (Harvey Keitel) za sporządzenie planu ucieczki z więzienia. Pan Pinkie ładnie zagrał zmieszanie i docenienie.

Podsumowując.

The Grand Budapest Hotel (2014) Fox Searchlight Pictures
Wes Anderson zadzwonił do paru znajomych, że robi nowy film na podstawie opowiadania. Jeden sie zgodził a potem zgodziła się reszta.
The Grand Budapest Hotel – 2014 – Fox Searchlight Pictures

Ja to widzę tak. Wes Anderson ma jakąś renomę w hollywood. Więc zadzwonił do paru znajomych, że robi nowy film na podstawie opowiadania. Jeden sie zgodził, potem zadzwonił do drugiego i powiedział, że ma już tego, więc ten drugi też się zgodził. (notabene jest taka scena w filmie z dzwonieniem). No i tyle. Aktorzy zagrali ok, film kiepski, i ładna scenografia. Przypomina mi filmy Alomodovara, wszystkie takie same i nie mogę się doczekać aż się skończą. Nie porywające. Ostatnio czytałem książkę Kena Folleta Dangerous Fortune, to jest dopiero majstersztyk!

.

The_Grand_Budapest_Hotel_PosterThe Grand Budapest Hotel
Fox Searchlight Pictures 2014
Reżyseria: Wes Anderson
Scenariusz: Wes Anderson
Obsada: Ralph Fiennes, Tony Revolori, Edward Norton, Adrien Brody, Wiliam Dafoe, Hervey Keilel, Jude Law, Jeff Goldblum, Bill Murray, Owen Wilson.
Muzyka: Aleksander Desplat
Ocena: 6,5/10

The Grand Budapest Hotel Poster„. Via Wikipedia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s