O Drogówce, Johnym Deppie i uchodźcach z Syrii.

Mało rzeczy ostatnimi czasy zwróciło mojo uwagę. Być może to wakacje, a być może „there is nothing out there for me” bo jestem wyjatkowo inteligentne i ” I just wait for things to get worse again”. Batman The Dark Knight Rises

A zle sie dzieje w naszej drogówce.

Drogowka Wojciech Smazowski next film 2013 facebook timeline
Drogówkę Wojciecha Smarzowskiego cechuje hipokryzja i korupcja. Moje doświadczenia są podobne, po latach życia w Warszawie przechodząc na pustym skrzyżowaniu najpierw rozglądam się czy nie udupi mnie jakiś samochód, a następnie czy nie udupi mnie policja mandatem.

Policjanci kontrolują policjantów alkomatem – fot. Drogówka 2013 Next Film. reż. Wojciech Smarzowski.

Till yesterday I saw „Drogówka” by (aha, my so już Amerykany „Piersi”, w moim przypadku jestem już Kalifornijczykiem) by Wojtek Smarzowski, and by the way dzisiaj postanowiłem pisać językiem prawniczym, czyli początek zdania, potem piętnaście rozgałęzień i na końcu czasownik, i znowu zapragnąłem pisać, przede wszystkim chuj w dupę policji, czyli słynne HWDP, albo CHWDP, bo faktycznie moje doświadczenie z drogówką jest takie, że policja wyrabia sobie statystyki na pijanych rowerzystach i czając się na pustych przejściach dla pieszych.

.

Źle się dzieje w u Johnnego Deppa.

DiorSauvage-JohnnyDepp- Jean Baptiste-Mondino
Akcje Johnnego Deppa idą równo w dół, zrobił ostatnio podskok w trailerze filmu Black Mass, a następnie poszedł na dno gdy zobaczyłem go w reklamie Diora między podpsakami a sokiem z porzeczek.

fot. spot reklamowy Dior Sauvage – 2015 – video – reżyserii Jean Baptiste-Mondino. Dystrybucja Dentsu Aegis Network Polska.

Postanowiłem też, jak Urban, wyruchać w dupe Johnego Deppa i zrobić mu jesień z dupy średniowiecza, albo dzisięć w skali richtera dla rodziny owsików, to ja wymyśliłem. Nie wiem, dlaczego lubiłem Johnego Deppa? Chyba, dlatego że prezentował wrażliwość i męskość w jednym. Ale po którymś z rzędzie nędznych filmów, w których grał, przestałem go traktować jako wyznacznik jakości. Jego akcje idą równo w dół, zrobił jeszcze jeden podskok w trailerze filmu Black Mass (krytycy opium.org.pl chwalili) a następnie poszedł na dno gdy zobaczyłem go w reklamie diora między podpsakami a sokiem z porzeczek.

.

Hungarian-Serbian_border_barrier_1
„Jedni mówią, że uchodźcy to Einsteiny, a inni, że terroryści. To chyba trzeba postawić sitko na granicy i wziąc Einsteinów.”

Na zdjęciu zasieki na granicy węgiersko-serbskiej, które mają powstrzymać kolejną falę uchodźców, bo to jeszcze nie koniec…
Zdjęcie licencja OTRS autor: Délmagyarország/Schmidt Andrea. Oryginał znajduje się tutaj.

I źle się dzieje na Bliskim Wschodzie.

No i oczywiście fala uchodźców w Europie. Słynne zdjęcie dziecka na plaży, które zrobił fotograf, a potem mówił sobie „that’s my job, that’s my job” „Wolny Strzelec 2014″ (notabene chce obejrzec Everest z Gyllenhaalem) i za pięć lat nie wytrzma i popełni samobójstwo. No i masę wpisów na facebooku, za i przeciw, polaryzujących moich friendów na dwie grupy. Jedni mówią, że uchodźcy to Einsteiny i Oppenheimery, a inni, że terroryści. To chyba trzeba postawić sitko na granicy i wziąc Einsteinów nie?

.

Morał.

Bliski wschód mapa uchodźców projekcja krzysztofk
„Problem uchodźców ma swoje korzenie w globalnych rozgrywkach między USA i Rosją na bliskim wschodzie. Większość ludzi widzi tylko wynik tej sytuacji – masowe migracje.”

Wizualizacja przyczyn migracji z krajów Bliskiego Wschodu.
Zdjęcie na licencji GNU. Autor TownDown, originał tutaj. Edycja krzysztofk.

W każdym razie podsumowanie, morał tej opowieści będzie taki. Czytałem dziś w Polska The Times (chyba przestane kupować to gazete, bo na pierwszej stronie mam news – Jula – Materace połowca ceny!) wywiad z profersorem Zbigniewem Mikołejko, który powiedział, że problem uchodźców ma swoje korzenie w globalnych rozgrywkach między USA i Rosją na bliskim wschodzie. Większość ludzi widzi tylko wynik tej sytuacji – masowe migracje. Tak jak większość ludzi widzi skorumpowanego policjanta, spisującego rowerzyste, a nie widzi przyczyny, którą podał w filmie Smarzowski. Taki mamy morał! I jeszcze jedno skojarzenie – Na pierwszej stronie The Times obok reklamy zmieścił sie też artykuł o Karbali – nowym filmie Smarzowskiego o Iraku. I wszystko się łączy.

.

Drogowka Wojciech Smazowski Next film 2013 facebook timeline dvdDrogówka
Polska 2013 Next Film
Reżyseria: Wojciech Smarzowski
Scenariusz: Wojciech Smarzowski
Muzyka: Mikołaj Trzaska
Obsada: Bartłomiej Topa, Marcin Dorociński, Eryk Lubos
Nagrody: 2x plus 5xnominacje
Ocena: A 7,5/10
fot facebook oficjalny filmu

.

.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s